"Gerçeğin peşinde, Adaletin hizmetinde."

Başkanın Mesajı

baskan_resim
Dr. Öğr. Üyesi Hızır ASLIYÜKSEK
Adli Tıp Kurumu Başkanı

”Adli Tıp Günleri”, geleneksel olarak yapılagelen ve yargı mensupları ile Adli Tıp/Adli Bilimler alanındaki profesyonelleri bir araya getiren, uygulamada yaşanan sorunların paylaşıldığı ve ortak akıl ile çözüm üretilen bir platform sağlayarak alanımıza önemli katkılar sağlamış bir organizasyondur.

Bu güne kadar 18 kez yapılmış olması ile de en istikrarlı toplantılar arasında yerini almış olan Adli Tıp Günlerinin 19.su, 23-29 Eylül 2024 tarihleri arasında yine Antalya ATGV tesislerinde uluslararası olarak yapılacaktır.

Bu toplantıyı planlarken değişik ortamlarda tartıştığımız ve konunun paydaşlarıyla bir arada değerlendirmenin gerekli olduğunu düşündüğümüz konuları panel veya konferans konusu olarak belirlemeye gayret ettik.

Yüksek Yargı, Üniversitelerimiz, Sağlık Bakanlığı ve ilgili kurum temsilcilerinin katılımını sağlayarak amaca matuf bir tartışma platformu oluşturmak istiyoruz. Toplantımızın birbirinden önemli yerli ve yabancı konuklar ile hem bilimsel hem de sosyal olarak tatmin edici bir program olacağını düşünüyoruz.

Oldukça heyecanlı bir bilimsel kongre ve panellerin yanında, hem sözlü hem de poster bildiri sunumları yapılacak ve bildiri ödülü alan katılımcılarımızın ödülleri gala gecesinde kendilerine takdim edilecektir.

Şüphesiz ki tartışıp birbirimizden istifade edeceğimiz konular sadece bu konferans ve panel konularından ibaret de olmayacaktır. Kahve araları, serbest saatler ve demli çay sohbetlerinde birbirimizi dinlemeye devam edecek, Akdeniz’in temiz deniz havasında banklarda gruplar halinde yapılacak mini paneller de programın görünmeyen etkinlikleri olarak yerini alacaktır.

Her şeyin ötesinde, birbirimizi dinlemeye, anlamaya çalışacak, konuşacak ve fikir alışverişinde bulunacağız. Bilimsel ve sosyal açıdan oldukça verimli çıktıları olacağına inandığım 19. Uluslararası Adli Tıp Günleri’ne katkı sağlamanızı bekliyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Dr. Öğr. Üyesi Hızır ASLIYÜKSEK
Kongre Başkanı